DRŽAVNA MATURA - OBJAVA REZULTATA

Autor: Zdenka Skeledžija, 11. 7. 2023.

U srijedu 12. srpnja u 12 sati bit će objavljeni rezultati ispita državne mature ljetnoga roka 2022./2023.

Ako postoji osnovani razlog, sukladno Pravilniku o polaganju ispita državne mature, učenici mogu uložiti prigovor na ocjenu (tj. bodove u pojedinom zadatku).

Prigovore na ocjenu učenici mogu podnijeti u roku od 48 sati od objave rezultata odnosno do 14. srpnja u 12 sati.

Prigovori se podnose pisanim putem Školskome ispitnome povjerenstvu, koje donosi mišljenje o opravdanosti prigovora i prosljeđuje ga NCVVO-u.

Prigovor se podnosi na propisanom obrascu za prigovor. Obrazac možete zatražiti od ispitne koordinatorice.

Prigovor se treba odnositi na točno određeni zadatak s kratkim obrazloženjem. Potrebno je navesti broj zadatka na koji se žalite i konkretan prigovor na ocjenjivanje i dobivene bodove. U obrazloženju je dobro pozvati se na ispitni katalog i ključ za odgovore. Za prigovor na esej je potrebno točno navesti kriterij vrednovanja na koji se odnosi prigovor (kriteriji su navedeni u ispitnim katalozima).

Ne upisujte u prigovor da ste zaboravili prepisati odgovore zadataka višestrukoga izbora na list za odgovore.

Prigovori u kojima navodite privatne razloge zbog kojih ste pogriješili  i prigovori u kojima tražite da se ponovno pregleda vaš cijeli ispit jer vam nedostaje jedan bod neće se razmatrati.

Prigovori će se zaprimati u školi:

• u četvrtak 13. srpnja od 10 do 13 sati
  • u petak 14. srpnja od 10 do 12 sati.

Na stranici Postani student, na poveznici Moji prigovori moći ćete vidjeti svoj prigovor nakon što se unese u sustav i odluku NCVVO-a  o rješenju prigovora.