vijesti

Podjela potvrda o položenim ispitima drugoga roka državne mature u šk. god. 2022./2023.

Autor: Zdenka Skeledžija, 18. 9. 2023. 19:43

Podjela potvrda o položenim ispitima državne mature održat će se u utorak 19.9.2023. u 13.30.

Kod preuzimanja potvrde potrebno je pokazati osobnu iskaznicu.

Autor: Zdenka Skeledžija, 11. 9. 2023. 10:05

DRŽAVNA MATURA - OBJAVA REZULTATA

U ponedjeljak 11.rujna u 12 sati bit će objavljeni rezultati ispita državne mature 2. roka 2022./2023.

Ako postoji osnovani razlog, sukladno Pravilniku o polaganju ispita državne mature, učenici mogu uložiti prigovor na ocjenu (tj. bodove u pojedinom zadatku).

Prigovore na ocjenu učenici mogu podnijeti u roku od 48 sati od objave rezultata odnosno do 13. rujna u 12 sati.

Prigovori se podnose pisanim putem Školskome ispitnome povjerenstvu, koje donosi mišljenje o opravdanosti prigovora i prosljeđuje ga NCVVO-u.

Prigovor se podnosi na propisanom obrascu za prigovor. Obrazac možete zatražiti od ispitne koordinatorice.

Prigovor se treba odnositi na točno određeni zadatak s kratkim obrazloženjem. Potrebno je navesti broj zadatka na koji se žalite i konkretan prigovor na ocjenjivanje i dobivene bodove. U obrazloženju je dobro pozvati se na ispitni katalog i ključ za odgovore. Za prigovor na esej je potrebno točno navesti kriterij vrednovanja na koji se odnosi prigovor (kriteriji su navedeni u ispitnim katalozima).

Ne upisujte u prigovor da ste zaboravili prepisati odgovore zadataka višestrukoga izbora na list za odgovore.

Prigovori u kojima navodite privatne razloge zbog kojih ste pogriješili  i prigovori u kojima tražite da se ponovno pregleda vaš cijeli ispit jer vam nedostaje jedan bod neće se razmatrati.

Na stranici Postani student, na poveznici Moji prigovori moći ćete vidjeti svoj prigovor nakon što se unese u sustav i odluku NCVVO-a  o rješenju prigovora.

[više]

Prijava ispita za jesenski rok državne mature u šk. god. 2022./2023.

Autor: Zdenka Skeledžija, 20. 7. 2023. 21:26

Prijava ispita za jesenski rok moguća je

od 22. 07. 2023. od 12 sati do 31. 07. 2023. do 12 sati.

Učenici prijavljuju ispite samostalno  putem mrežne stranice

www.postani-student.hr i pristupom svojoj stranici.

Nije potrebno  u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok.

Za prilagodbu ispitne tehnologije učenici se trebaju javiti ispitnome koordinatoru.

[više]

Podjela potvrda o položenim ispitima ljetnoga roka državne mature šk.god. 2022./2023.

Autor: Zdenka Skeledžija, 18. 7. 2023. 09:18

Podjela potvrda o položenim ispitima državne mature održat će se u petak 21. srpnja 2023. prema sljedećem rasporedu:

9.00 - 4.A

9.30 - 4.B

10.00 - 4.C

10.30 - 4.D

11.00 - 4.E

11.30 – 4.F

Morate doći osobno i sa sobom ponijeti osobnu iskaznicu.

Autor: Zdenka Skeledžija, 11. 7. 2023. 14:42

U srijedu 12. srpnja u 12 sati bit će objavljeni rezultati ispita državne mature ljetnoga roka 2022./2023.

Prigovore na ocjenu učenici mogu podnijeti u roku od 48 sati od objave rezultata odnosno do 14. srpnja u 12 sati.

Prigovori će se zaprimati u školi:

• u četvrtak 13. srpnja od 10 do 13 sati
  • u petak 14. srpnja od 10 do 12 sati.