Projekt ASOC - Izvještaj o aktivnostima Lekcije 1.

Nakon prve mrežne edukacije krenuli smo u provedbu projekta. Dogovorili smo prvi sastanak na kojemu smo se kroz videomaterijale upoznali s kohezijskom politikom, građanskim praćenjem i bitnim web adresama. Krenuli smo u izbor našeg projekta pretražujući stranice strukturnifondovi.hr. Radili smo u skupinama. Svaka skupina odabrala je jedan projekt koji je prezentirala ostatku učenika. Nakon izlaganja shvatili smo da je projekt „Gradski prozori u prirodu - unaprjeđenje urbane bioraznolikosti i razvoj zelene infrastrukture“ najbolji izbor.

Uslijedili su brojni naši sastanci na kojima smo dogovarali daljnje aktivnosti. Organizirali smo se u timove prema vlastitim preferencijama i snagama. Mozgali smo o nazivu tima te demokratskim izborom uz pomoć digitalnih alata odabrali - EKO2. Izrađivali smo logo, pokrenuli web stranicu i društvene mreže, prikupljali javno dostupne podatke o projektu i uz to se dobro zabavili. Kontaktirali smo regionalne koordinatore, gđu. Višnju Vanjek i g. Tomislava Gojčetu koji su nam svojom stručnošću i iskustvom uvelike pomogli. U online okruženju održali su nam prezentacije o kohezijskoj politici i projektu „Gradski prozori u prirodu“ te odgovarali na brojna pitanja i rješavali nedoumice oko zadataka Lekcije 1. Svoj uspjeh objavili smo i na stranici Razvojne agencije Grada Zagreba.

Naši učenici (njih ukupno 20) toliko su se dobro snašli u ovim zadacima da su nas ugodno iznenadili i još jednom pokazali da kada učenike usmjerite na pravu stvar samo je nebo granica.

Veselimo se nastavku provedbe ovog projekta!

Detalje možete pročitati na Izvješće Lekcija 1

Kako 1 slika govori više od 1.000 riječi možete pogledati i Video

objavio: Biljana Pavelić   datum: 29. 4. 2021.

« Lipanj 2021 »