Autor: Ivan Molek, 2. 5. 2017.

Matea Zovko, učenica 4d razreda Druge ekonomske škole, osvojila je 2. mjesto na ovogodišnjem natjecanju Ja sam pisac koje se već treću godinu zaredom u organizaciji nakladnika Znanje održava u sklopu Noći knjige, manifestacije namijenjene populariziranju kulture čitanja i pisanja.

Ove godine na natjecanje, brojnije negoli prethodna dva njegova izdanja, odazvalo se 75 učenika i učenica iz Prve gimnazije, Četvrte gimnazije, Pete gimnazije, Dvanaeste gimnazije, Klasične gimnazije, Nadbiskupske klasične gimnazije, Gornjogradske gimnazije, Velikogoričke gimnazije, Ženske opće gimnazije, Tehničke škole Ruđer Bošković i Prve sušačke gimnazije iz Rijeke. Među sudionicima bili su učenici i učenice Druge ekonomske škole:

Matea Zovko (4d): “Vragova desna ruka”

Proglašenje pobjednika održano je na dan održavanja Noći knjige 24. travnja u KUC Travno. Za Mateinu priču “Vragova desna ruka” članovi šestočlanog žirija istaknuli su da ona na duhovit i ironičan način govori o današnjem hrvatskom društvu i raskoraku između očekivanja i stvarnosti. Nagrađeni učenici Petra Vujičić (Prva sušačka gimnazija u Rijeci), Matea Zovko (Druga ekonomska škola) i Mihael Željko Crnčec (Peta gimnazija) razgovarali su tom prigodom s novinarima o svojim literarnim radovima, kako i zašto se bave pisanjem te čitateljskim sklonostima, a organizatori su svim sudionicima podijelili po jednu knjigu kao uspomenu na sudjelovanje u natjecanju.

Sve priče pristigle na ovogodišnje izdanje natjecanja Ja sam pisac možete pročitati na Facebook stranicama nakladnika Znanje i web portalu Moderna vremena.