Dan dobrih djela

Autor: Luka Tatomir, 25. 4. 2024.

Učenici naše škole zajedno s profesorima ove su se godine ponosom pridružili globalnoj inicijativi “Svjetski dan činjenja dobrih djela”.

U Hrvatskoj, Dan dobrih djela je započeo 2022. godine pod vodstvom udruge “Djeca za bolji svijet/Children for a Better World”.
Udruga „Djeca za bolji svijet“ iz Samobora treću godinu zaredom na razini Hrvatske organizira obilježavanje Svjetskog dana činjenja dobrih djela koji se obilježava u 110 zemalja svijeta. Inicijativu je pokrenula organizacija Good Deeds Day prije 18 godina. Iako je Svjetski dan činjenja dobrih djela 14. travnja, čitav ovaj mjesec posvećen je činjenju dobrih djela, a cilj je uključiti što više ljudi.