DRUGA ekonomska PRVA na Prvenstvu srednjih škola Grada Zagreba u košarci

Autor: Ana Naletilić, 29. 3. 2015.

Sjajni košarkaši naše škole pod ravnanjem maestra prof. Emila Šćukanca u finalu Prvenstva srednjih škola Grada Zagreba pobijedili su košarkaše Prirodoslovne škole Vladimira Preloga.

U zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici naši košarkaši, predvođeni kapetanom Nikšom Šilježarom, ostvarili su jos jednu uvjerljivu i važnu pobjedu. Nakon čak 16 prethodno odigranih utakmica u žestokoj konkurenciji 39 srednjoškolskih košarkaških ekipa grada Zagreba, rezultatom 67:60 u finalu su pobijedili i već prekaljene ovogodišnje, a ujedno i prošlogodišnje finaliste iz Vladimira Preloga te tako stekli pravo sudjelovanja na Državnom prvenstvu koje će se održati u Poreču od 26. do 28. travnja ove godine. Osim već spomenutog kapetana Nikše Šilježara, našu ekipu sjajnih košarkaša čine još i sljedeći mladići (navedeni abecednim redom): Marko Ćuže, Karlo Franjić, Roko Galić, Antun Maričević, Toni Perković, Hrvoje Petrović, Dean Popović, Franjo Radoš i Ivan Šipuš.

Voditelj košarkaša, prof. Emil Šćukanec, upitan za izjavu nakon utakmice, samo je kratko rekao: "Idemo dalje!"

U potpunosti se slažemo s prof. Šćukancem i želimo našim dečkima sreću na državnom prvenstvu. Osim znanja, koje nedvojbeno imaju jer su ga vec više puta pokazali i dokazali, bit će im potrebno i malo sportske sreće jer će se u Poreču naći među najboljima iz svih hrvatskih županija.

I za kraj, čestitamo našim županijskim prvacima na ogromnom uspjehu, zahvaljujemo na ponosu kojeg su nam priuštili, a dalje neka bude kako je naš maestro Šćukanec rekao... IDEMO DALJE... U NOVE POBJEDE!!!